KANCELARIA ADWOKACKA KUBA MAKOŚ

SPRAWY ROZWODOWE

adwokat rozwody ostrołęka

Rozwody i separacje w Polsce stają się rzeczą powszechną a decyzja o rozstaniu nigdy nie jest łatwa i często stanowi jedną z najtrudniejszych decyzji jakie muszą podjąć małżonkowie.
Wieloletnie pożycie wiąże się z bardzo silnymi emocjami i wspomnieniami, w trakcie rozwodu pojawiają się negatywne emocje, smutek, rozczarowanie, żal, gniew, złość a nawet wściekłość.

Małżonków przestają wiązać relacje, które utrzymywały ich związek razem a rozkład polega na całkowitym zerwaniu więzi emocjonalnych, ekonomicznych oraz fizycznych.
Rozwód nie musi być nieprzyjemnym doświadczeniem, może odbyć się szybko i z klasą, pod warunkiem, że decyzja została dobrze przemyślana.
Pozew o rozwód wnosi się do Sądu Okręgowego właściwego dla ostatniego wspólnego miejsca zamieszkania małżonków.
Oczywiście pozew można włożyć osobiście, trzeba mieć świadomość, że rozwód powiązany jest ze skomplikowaną procedurą cywilną, a towarzyszący na tym etapie życia stres nie ułatwia zrozumienia szeregu zawiłych procedur.

Dobrze przygotowany pozew rozwodowy daje możliwość uzyskania wyroku rozwodowego już na pierwszej rozprawie.
Czy warto skorzystać z usług adwokata, który będzie reprezentował Klienta w postępowaniu sądowym w charakterze pełnomocnika?
Zdecydowanie tak, udział pełnomocnika w postępowaniu rozwodowym może niejednokrotnie przyczynić się do pomyślnego zakończenia sprawy.

Rozwód pociąga za sobą konieczność uregulowania wielu ważnych spraw, należą do nich m.in.:
– ustalenie winy rozkładu pożycia małżeńskiego
– uregulowanie kwestii władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi, w tym miejsce pobytu dzieci i kontaktów z dziećmi
– ustalenie alimentów na rzecz dzieci
– ustalenie kontaktów z dziećmi
– ustalenie alimentów na małżonka
– podział majątku wspólnego
– ustanowienie rozdzielności majątkowej
– ustalenie kwestii korzystania ze wspólnego mieszkania

Jeżeli poszukujesz pomocy przy rozwodzie, podziale majątku, alimentach oraz ustalenie, kto ponosi winę za rozkład pożycia małżeńskiego, swoje sprawy
powierz w ręce kompetentnego adwokata. Wiedź, że rozwód dotyczy nie tylko małżonków, jego konsekwencje dotykają całą rodzinę a przede wszystkim dzieci.

Zajmę się Twoją sprawą profesjonalnie, dołożę wszelkich starań, by cały proces przeprowadzić w możliwie komfortowy dla Ciebie sposób.

Moje usługi obejmują przede wszystkim:
– konsultacje, porady prawne
– udział w postępowaniu mediacyjnym
– prowadzenie negocjacji przed rozwodowych między stronami
– sporządzanie pism procesowych, umów, wniosków, pozwów, odpowiedzi na pozwy
– reprezentowania klienta na sali sądowej

Kancelaria Adwokacka Kuba Makoś oferuje rzetelne porady i pomoc osobom, które zdecydują się na rozwód.
Posiadam bogate doświadczenie oraz znakomite przygotowanie merytoryczne, w pełni koncentruje się na powierzanych sprawach.

Moi Klienci mogą liczyć na szybkie i nieskomplikowane przejście przez całą procedurę rozwodową na każdym etapie postępowania sądowego.

Bez względu na to, czy rozwód ma mieć miejsce z orzekaniem o winie czy też bez orzekania o winie, zapewniam kompleksowe wsparcie prawne oraz zachowanie zasad tajemnicy adwokackiej w zakresie wszystkich informacji powierzonych nam przez Klienta.

Kuba Makoś