KANCELARIA ADWOKACKA KUBA MAKOŚ

JAZDA PO ALKOHOLU

adwokat rozwody ostrołęka
Obecnie, jednym z najczęściej popełnianych i wykrywanych przestępstw przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym jest prowadzenie pojazdu w stanie
nietrzeźwości.
 
Często, przestępstwo to popełniane jest nieświadomie, ponieważ kierowcom wydaje się, że ilość spożytego alkoholu była niewielka, lub był on spożyty tak
dawno, że nie powinien już się utrzymywać w organizmie. O stanie nietrzeźwości u kierowcy mówimy wtedy, gdy kierowca ma we krwi więcej niż 0,5 promila alkoholu i jest to przestępstwo. Od 0,2 do 0,5 popełnione zostaje wykroczenie.
 
W przypadkach beznadziejnych, kiedy nie ma możliwości zanegowania faktu kierowania w stanie nietrzeźwości najlepszym rozwiązanie jest warunkowe umorzenie postępowania karnego. Dzięki tej instytucji zachowasz status osoby niekaranej.
 
Kancelaria Adwokacka Kuby Makoś specjalizuje się w obronie za jazdę pod wpływem alkoholu. Jeśli spotkało Cię takie zdarzenie skontaktuj się ze mną, rozwieję wątpliwości, pomogę w stresujących i problematycznych przesłuchaniach, opracuję najkorzystniejszą taktykę procesową.

W razie potrzeby sporządzę odpowiedni wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego, lub będę reprezentował Cię przed Sądami wszystkich instancji.

Kuba Makoś